Buy Tickets

GET YOUR

Timetable

Mainstage
Arena Stage
Terminal Stage
GLADIATOR STAGE / Q-DANCE TAKE OVER
Second Stage
LIDL Stage
VIP Village
08:00
08:30
09:00
09:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00
23:30
00:00
00:30
01:00
01:30
02:00
02:30
03:00
03:30
04:00
04:30
05:00
05:30
06:00
06:30
07:00
07:30
08:00
 
Creek
20:00 - 21:00
Code Black
21:00 - 22:00
Paul Elstak
22:00 - 23:00
Jebroer live
23:00 - 23:45
Deetox
23:45 - 00:45
Korsakoff
00:45 - 01:45
Deadly Guns
01:45 - 02:45
 
Daddys Groove
20:00 - 21:00
Gestört aber Geil
21:00 - 22:00
Ostblockschlampen
22:00 - 23:00
Lucas & Steve
23:00 - 00:00
Quintino
00:00 - 01:00
MORTEN
01:00 - 02:00
Alan Walker
02:00 - 03:00
 
JILAX
20:00 - 21:00
METRONOME
21:00 - 22:00
PHANATIC
22:00 - 23:00
XYZED
23:00 - 00:00
NEELIX
00:00 - 01:00
COSMIC TONE
01:00 - 02:00
SONIC SPECIES
02:00 - 03:00
Peter Brandenburg
08:00 - 10:00
JO´L
10:00 - 11:00
Burlesque
11:00 - 12:00
Unanstaendig
12:00 - 14:00
Paul Thaesler
14:00 - 15:00
Jay Cee
15:00 - 16:00
Blondee
16:00 - 17:00
2elements
17:00 - 18:00
Die Gebrüder Brett
18:00 - 19:00
Total Balance
19:00 - 20:00
 
Kendy
10:00 - 10:45
KUWE
10:45 - 11:30
Wolff & Kretzschmar
11:30 - 12:15
Dennis Beutler
12:15 - 13:00
Kollektiv Klanggut
13:00 - 14:00
Patrick Scuro
14:00 - 15:00
Rich vom Dorf
15:00 - 16:00
Daniel Ledwa b2b Karl Kirschmayer b2b Soyos b2b Fancy Sound Module
16:00 - 17:00
Hubinek & Sperbel b2b Jaques Raupé
17:00 - 18:00
Kxxma
18:00 - 18:45
Kowi
18:45 - 19:30
Brothers of Evil
19:30 - 20:15
 
Ostblockschlampen
17:00 - 18:00
Bassjackers
18:00 - 19:00
NERVO
19:00 - 20:00
Vini Vici
20:00 - 21:00
Yellow Claw
21:00 - 22:00
W&W
22:00 - 23:00
Tiesto
23:00 - 00:15
Marshmello
00:20 - 01:35
 
Timmy Trumpet
01:45 - 03:00
 
Theydream
18:00 - 20:00
Moritz Hofbauer live
20:00 - 22:00
Ann Clue
22:00 - 01:00
Boris Brejcha
01:00 - 04:00
Deniz Bul
04:00 - 06:00
 
Anstandslos & Durchgeknallt
18:00 - 19:30
YouNotUs
19:30 - 21:00
Hugel
21:00 - 22:30
Topic
22:30 - 00:00
Alle Farben
00:00 - 01:30
Robin Schulz
01:30 - 03:00
Malaa
03:00 - 04:00
Krewella
04:00 - 05:00
Virtual RiotB45
05:00 - 06:00
 
Adrenalize
20:00 - 21:00
2^1
21:00 - 22:00
Headhunterz
22:00 - 23:00
Noisecontrollers
23:00 - 00:00
Brennan Heart
00:00 - 01:00
D-Block & S-te-Fan
01:00 - 02:00
D-Sturb
02:00 - 02:45
Warface
02:45 - 03:30
Radical Redemption
03:30 - 04:15
Miss K8
04:15 - 05:00
 
James Monro
18:00 - 19:00
ZYRUS 7
19:00 - 20:00
ANDREW RAYEL
20:00 - 21:00
BUBBLE
21:00 - 22:00
REALITY TEST
22:00 - 23:00
AVALON
23:00 - 00:00
TRISTAN
00:00 - 01:00
MARKUS SCHULZ
01:00 - 02:00
FREEDOM FIGHTERS
02:00 - 03:00
ALTERED STATE
03:00 - 04:00
ALY & FILA
04:00 - 05:00
SCHRITTMACHER
05:00 - 06:30
NIKKI S
06:30 - 08:00
EBB / EASTBEATBROTHERS
09:00 - 11:00
Bastian Herbst
11:00 - 12:30
Zwette
12:00 - 14:00
Kim Noble
14:00 - 15:00
Die Genossen Fett
15:00 - 16:00
Halbsteiv
16:00 - 17:00
Komacasper
17:00 - 18:00
2ContexX
18:00 - 19:00
Ganz Klar
09:00 - 10:00
Pair Glasses b2b PS Traxx b2b Jan-Erik Karwat
10:00 - 11:00
Aganman
11:00 - 11:45
Romano Meinert b2b Rommys
11:45 - 12:30
Krimsen & Mosby
12:30 - 13:30
MaceR. B2b GebZøund
13:30 - 14:30
Tanztrieb Deejays
14:30 - 15:30
Ontonic
15:30 - 16:30
MIESO b2b Nofbeatz
16:30 - 17:30
PeedA29
17:30 - 18:15
 
Sophie Francis
16:00 - 17:30
Dimitri Vangelis & Wyman
17:30 - 19:00
Danny Avila
19:00 - 20:45
 
KYGO
21:00 - 22:15
Oliver Heldens
22:15 - 23:30
Will Sparks
23:30 - 00:30
Steve Aoki
00:30 - 01:30
Dimitri Vegas & Like Mike
01:30 - 02:30
3 Are Legend
02:30 - 03:00
 
SKIY
18:00 - 20:00
Tini Gessler
20:00 - 22:00
Kölsch
22:00 - 00:00
Paul Kalkbrenner
00:00 - 02:00
Charlotte de Witte
02:00 - 04:00
Viviana Casanova
04:00 - 06:00
 
Stella Bossi
18:00 - 19:00
Housekasper
19:00 - 20:00
VIZE
20:00 - 21:00
Gestört aber Geil
21:00 - 22:00
EDX
22:00 - 23:00
Sunnery James & Ryan Marciano
23:00 - 00:00
Alok
00:00 - 01:00
Fedde le Grand
01:00 - 02:00
Dillon Francis
02:00 - 03:00
 
MANDY
20:00 - 21:00
Outsiders
21:00 - 22:00
Wildstylez
22:00 - 23:00
Da Tweekaz
23:00 - 00:00
Sub Zero Project
00:00 - 01:00
Coone [LIVE]
01:00 - 01:30
Frequencerz & Rejecta
01:30 - 02:30
Adaro & Vertile
02:30 - 03:15
Angerfist
03:15 - 04:00
Dr. Peacock & Da Mouth of Madness
04:00 - 05:00
 
DAY.DIN
14:00 - 15:00
CLAUDINHO BRASIL
15:00 - 16:00
QUEROX
16:00 - 17:00
PHAXE
17:00 - 18:00
GHOST RIDER
18:00 - 19:00
RANJI
19:00 - 20:00
BEN NICKY
20:00 - 21:00
ACE VENTURA
21:00 - 22:00
FABIO FUSCO
22:00 - 23:30
INFECTED MUSHROOM
23:30 - 01:00
FERRY CORSTEN
01:00 - 02:00
WHITENO1SE
02:00 - 03:00
OMIKI
03:00 - 04:00
SANDER VAN DOORN PRES. PURPLE HAZE
04:00 - 05:00
ILAI
05:00 - 06:00
BIM
06:00 - 08:00
Dorfkind J-P
10:00 - 11:00
Lovely
11:00 - 12:00
Dan Fade x Rob Bee
12:00 - 13:00
HouseJunkee
13:00 - 14:00
Louis Garcia
14:00 - 15:00
Küche 80
15:00 - 16:00
Le Tompe
16:00 - 17:00
NG Sound
17:00 - 18:00
Psymon & Goafunkel
18:00 - 19:00
 
Das Fachpersonal
11:00 - 12:15
The Coast
12:15 - 13:30
NO.MADS
13:30 - 14:45
Davidé
14:45 - 16:00
EatMyDisco
16:00 - 17:00
Kaylab
17:00 - 18:00
Nicky Jones
18:00 - 19:00
Sebastian Willms
19:00 - 20:00
 
TV Noise
16:00 - 17:00
Mariana BO
17:00 - 18:30
Neelix
18:30 - 19:30
Martin Solveig
19:30 - 20:30
DJ Snake
20:30 - 21:45
Afrojack
21:45 - 22:45
Don Diablo
22:45 - 00:00
Armin van Buuren
00:00 - 01:30
KSHMR
01:45 - 03:00
 
Prophecy
18:00 - 20:00
Amadeo Picone
20:00 - 21:30
Mark Knight
21:30 - 23:00
Claptone
23:00 - 00:20
Fisher
00:20 - 01:40
Camelphat
01:40 - 03:00
Vintage Culture
03:00 - 04:30
Marc Maya
04:30 - 06:00
 
Lexy & K-Paul
18:00 - 19:00
Christian Lidsba
19:00 - 20:00
The Stickmen
20:00 - 21:30
Mike Perry
21:30 - 23:00
Nora en Pure
23:00 - 00:30
Lost Frequencies
00:30 - 01:45
Martin Hørger
01:45 - 03:00
 
Amentis
19:00 - 20:00
Devin Wild & KELTEK
20:00 - 21:00
TNT
21:00 - 22:00
Audiotricz
22:00 - 23:00
Sound Rush
23:00 - 00:00
Psyko Punkz
00:00 - 01:00
Ran-D
01:00 - 02:00
Zatox & Kronos
02:00 - 02:45
Rebelion
02:45 - 03:30
Gunz For Hire
03:30 - 04:15
Sefa
04:15 - 05:00
 
PORTAL
14:00 - 16:00
NOK
16:00 - 17:00
ANIMATO
17:00 - 18:00
CAPTAIN HOOK
18:00 - 19:00
BLASTOYZ
19:00 - 20:00
ALPHA 9
20:00 - 21:00
ASTRIX
21:00 - 22:00
LIQUID SOUL
16:37 - 23:00
COSMIC GATE
16:37 - 00:00
BERG
00:00 - 01:00
MORTEN GRANAU
01:00 - 02:00
MARLO
02:00 - 03:00
BLISS
03:00 - 04:00
MINDBENDERZ
04:00 - 05:00
ONE FUNCTION
05:00 - 06:00
RISING DUST
06:00 - 07:00
HATIKWA
07:00 - 08:00
Luke Madness
10:00 - 11:00
ANIE
11:00 - 12:00
Justin Pollnik
12:00 - 13:00
FOXON
13:00 - 14:00
Brothers Incognito
14:00 - 15:00
Justin Prince
15:00 - 16:00
Patz & Grimbard
16:00 - 17:00
Marv
17:00 - 18:00
Olo
18:00 - 19:00
 
Nicky Jones
11:00 - 12:00
Sebastian Willms
12:00 - 13:00
NO.MADS
13:00 - 14:00
EatMyDisco
14:00 - 15:00
Davidé
15:00 - 16:00
Vabu
16:00 - 17:00
The Coast
17:00 - 18:00
Das Fachpersonal
18:00 - 19:00
Kaylab
19:00 - 20:00

SAVE YOUR 3-DAY TICKET LIMITED FOR 99€

0
D
0
H
0
M
0
S
Ticket Button

Buy Tickets